תיקון גגות רעפים יש לבצע רק באמצעות קבלן איטום מומלץ ומוכר בשוק

יש שיגידו שגגות הרעפים הם נחלת העבר, אך רבים אחרים יהיו מוכנים להתווכח על כך. גג רעפים הוא הגג האידיאלי לבית פרטי. מעניק מראה פסטורלי וכפרי, כמו זיכרון ילדות נשכח. אברהם גוטמן גגות יודעים להתקין ולתקן גגות רעפים ברמה מקצועית ועם ניסיון רב. 

 

כיצד בנוי גג רעפים

קודם כל ישנן את קורות העץ או האלומיניום, אשר משמשות כבסיס הגג, לגגות שאינם חשופים, זאת אומרת גגות בעלי תקרת בטון. לאחר מכן מונחות קורות מאסיביות יותר. ישנם מספר סוגי עץ אשר ניתן לבחור, ההבדל הוא באיכות ובמחיר שבא עמה. לאחר מכן ישנם הרעפים עצמם, אשר מרכיבים אותם על הקורות, תוך בידודם ואיטומם על מנת להפוך את הגג לאחיד, אטום, ללא סכנת חדירה של מים, או במקרה הגרוע יותר, קריסתם. בשני המקרים לא כדאי לחסוך, התוצאות יכולות להיות לא נעימות.

 
תיקון גגות רעפים

למה לבחור בגג רעפים

גג רעפים יבודד ויגרום לאווירה נעימה בתוך הבית, גם כשחם וגם כשקר. הסיבה לכך היא שהשכבות אשר נבנות לפני הרעפים, יוצרות חלל ריק אשר מבודד את החום והקור משאר הבית. ישנם גם חומרים העוזרים לחיזוק הבידוד. בנוסף, גג רעפים הוא זול יותר, מאחר ותקנות הבנייה לגג בטון הן נוקשות יותר. על המראה המלבב אי אפשר להתווכח, במיוחד לאור העובדה שניתן לבחור בצבעי רעפי החרס המתאימים לכם. עוד יתרון משמעותי הוא ספיגת החום של הרעפים, אשר ניתן לנצל במגוון דרכים(אנרגיה סולארית), או פשוט ליהנות מיום חם עם אוויר נעים בתוך הבית.
 

אחת מהבעיות השכיחות של תיקון גגות רעפים הינו חדירת מים דרך גג הרעפים, חדירת ענפים שנשרו על הגג, שאריות טיח, לשלשת יונים, רעפים שבורים או סדוקים ואזורי ניקוז כגון מרזבים. כאשר יש להשתמש בחומרי איטום ייעודיים. יש לפנות לקבלן איטום מקצועי, בעל שנים רבות של ניסיון. הקבלן יגיע אליכם וימליץ על הפתרון הנכון. קיימים דבקים אקריליים להדבקת רעפים או תיקון סדקים, אם הבעיה נובעת מהרעפים עצמם. גם חומרי איטום פולימריים ליישום באמצעות מריחה, משמשים לאיטום וציפוי גגות רעפים כמו למשל מולטיגג טרה קוטה.

 

לעיתים בעיות שונות בגגות הרעפים, נובעות בשל ליקוי בבניית גג הרעפים או שיפוע מתון של הרעפים, מה שיגרום לחדירת מים לבית. במקרים אלה, יש לבצע תיקון מורכב יותר כגון תיקון השיפוע, חיפוי הקירות מחדש ועוד.

 

שימוש בחומרי בידוד המיועדים עבור תיקון גגות רעפים

 

בידוד גגות הרעפים הינו חשוב לא פחות. בידוד זה, נחוץ למניעה של הצטברות עובש וריקבון שיכול להיווצר בחלל המפריד בין גגות הרעפים למבנה שנמצא תחתיו. ישנן נזילות קטנות שאינן נראות לעין ועשויות להתנקז בחלל עד ליצירה של נזק ממשי למבנה. על מנת שתדעו אם אתם זקוקים למי שיבצע עבורכם תיקון גגות רעפים,יש לבצע בדיקה של גג הרעפים אחת לשנה, כך שבדך זו, תמנעו נזקים גדולים יותר. יש לציין, כי גג הרעפים, אינו בהכרח חייב להיות אטום לחלוטין היות ובגג עצמו, ניתן אפילו להתקין חלונות עליונים כאשר קיים חדר הנמצא בעליית הגג.

 

אחד מהיתרונות והתכונות של חומרי הבידוד המיועדים לגגות הרעפים הוא שחומרים אלה סופגים את הקרינה המגיעה מבחוץ ומונעים מהחום לחדור לחלל הבית. בגלל שבגגות רעפים קשה להבחין בנזילות קטנות, יש לבדוק ולתחזק נכון את גגות הרעפים שלרוב קיימים בבתים הפרטיים.